Koszyk

Serwis OKENO.pl to najlepsze miejsce, w którym zamieszczać można bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne. Z tego artykuły dowiesz się, jak zrobić dobre zdjęcia samochodu.

 

Dobrze sfotografuj swój samochód, a nie będziesz długo czekał na kontakt ze strony nabywców

 

Mimo, że od wielu już lat ogromna liczba transakcji kupna-sprzedaży odbywa się w naszym kraju w internecie, z różnymi aspektami tego rozwiązania wciąż nie wszyscy radzą sobie dostatecznie doskonale. Dla wielu dużym wyzwaniem pozostają zdjęcia. Tymczasem, to właśnie one mogą być jedną z najmocniejszych stron sposobu, w jaki przygotujemy naszą ofertę i zapewnić nam duże zainteresowanie. Poświęćmy więc im kilka słów.

 

Nic na szybko. Odpowiednio przygotuj się do sesji

 

Zaczynamy oczywiście od dokładnego wyczyszczenia i wysprzątania samochodu. Śmieci i brud we wnętrzu nie zachęcają do tego, by samemu chcieć zająć w nim miejsce. Nie mniej istotna jest karoseria. Czysta nie tylko dobrze wygląda, ale także ułatwia wyeksponowanie wszystkich istotnych wad, z kolei te najdrobniejsze w postaci np. płytkich rysek, które mają znaczenie wyłącznie estetyczne, mniej będą widoczne po woskowaniu i polerowaniu. Ponadto, zamieszczenie zdjęcia pojazdu brudnego stanowi dość jasny komunikat – właściciel o niego specjalnie nie dba, więc jego stan może nie być najlepszy.

Czasami można zobaczyć w ogłoszeniach zdjęcia wykonane natychmiast po umyciu (a w każdym razie spłukaniu) karoserii. Woda, która spłynęła z niej dopiero częściowo, generalnie utrudnia ocenę stanu pojazdu, jednak jeśli lakier jest wypłowiały, to wówczas jeszcze bardziej rzuca się to w oczy.

Kolejna rzecz, to wybranie właściwej scenerii. Jeśli akurat nie jesteśmy handlarzem i chcielibyśmy nie sprawiać takiego wrażenia, unikajmy sąsiedztwa większej liczby innych aut. Najlepsza będzie duża pusta przestrzeń. Nic w tle nie powinno odciągać uwagi od przedmiotu sprzedaży.

 

Robimy zdjęcia: trzeba pogodzić dobre wrażenie i dokładność

 

Zasadnicze cele, jakie powinny nam przyświecać przy wykonywaniu zdjęć przeznaczonego do sprzedaży samochodu, są dwa: przyciągnięcie uwagi i podkreślenie jego zalet, ale z drugiej strony dostarczenie jak najlepszych informacji na temat jego stanu – w tym wszelkich istotnych wad lakieru, uszkodzeń, czy usterek. Coraz mniej możemy liczyć na to, że potencjalny nabywca przymknie oko na różne niedostatecznie dokładnie pokazane niedoskonałości z powodu długiej drogi, jaką musiał pokonać na oględziny. W przypadku wielu modeli, grupy ich entuzjastów przeglądających bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne ( https://okeno.pl/ogloszenia/motoryzacja ) wymieniają się spostrzeżeniami z takich wizyt.

Robiąc zdjęcie przodu można lekko skręcić koła i fotografować nieco z dołu, co nada wyglądowi naszego auta pewnej dynamiczności. Nie fotografujmy pod światło (jeżeli sceneria tego wymaga, to lepiej obrócić pojazd). Jeśli zapada już zmierzch, poczekajmy do następnego dnia.

Na koniec można skorzystać z programu graficznego, żeby np. podnieść kontrast czy jasność, jednak stosujmy takie narzędzie bardzo ostrożnie, by nie zafałszować efektu. Dobre zdjęcia, zwłaszcza główne, które dodamy do ogłoszenia mogą znacznie podnieść jego atrakcyjność. Zamieść je w serwisie OKENO i bez trudu znajdź nabywców!