ostatnio Dodane

Majówka 2018 w Spreewald i Tropical Island.

Majówka 2018 w Spreewald i Tropical Island.
Majówka 2018 w Spreewald i Tropical Island.
Majówka 2018 w Spreewald i Tropical Island.
Majówka 2018 w Spreewald i Tropical Island.
Majówka 2018 w Spreewald i Tropical Island.
Majówka 2018 w Spreewald i Tropical Island.

OPIS

Unikalna kraina, gdzie do niedawna można było dotrzeć tylko łodziami, tropikalny park rozrywki i warsztaty w manufakturze czekolady.

Odwiedź z nami jeden z najpiękniejszych obszarów środkowej Europy – wpisany na listę UNESCO rezerwat biosfery, gdzie rytm życia wyznacza rzeka Sprewa z tysiącem kilometrów kanałów, mostków i śluz. Tutaj, podobnie jak na weneckiej lagunie, do dziś środkiem komunikacji jest łódź, a główną atrakcją kulinarną serwowane na dziesiątki sposobów… ogórki! Odwiedzimy także Cottbus, kulturalną stolicę Serbołużyczan – słowiańskiego narodu o przebogatej kulturze i języku zbliżonym do polskiego oraz Tropical Island – największy na świecie kryty las tropikalny z ciepłym morzem i piaszczystą plażą o długości 200 metrów. Na koniec zawitamy do fabryki prawdziwej belgijskiej czekolady.


Program

1.Dzień:

6:00 Wyjazd z Warszawy.

Przejazd do Cottbus.

Zakwaterowanie w hotelu.

Spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem i zwiedzanie Starego Miasta Cottbus.

18.30 Kolacja na Starym Rynku – tradycyjny brandenburski sznycel.

2.Dzień:

Spacer po jednym z najpiękniejszych parków Niemiec w Branitz, będącym szczytowym osiągnięciem księcia Hermanna von Puckler-Muskau. Był on jednym z największych europejskich artystów sztuki ogrodowej, a przy tym postacią nietuzinkową, elegantem, kobieciarzem i sybarytą, autorem poczytnych książek podróżniczych. W parku uwagę przyciągają piramidy, z których jedna stała się grobowcem księcia.

Przejazd do miejscowości Luebenau w Szprewaldzie, gdzie poznamy min. szprewaldzkie legendy o tajemniczych bohaterach i niezwykłych wydarzeniach.

Spływ łódkami po labiryncie lasów i kanałów Ten wyjątkowy rozlewiskowy krajobraz chroniony jest jako Rezerwat Biosfery UNESCO. Na łodzi będzie okazja do skosztowania chleba ze smalcem i słynnym szprewaldzkim ogórkiem, do tego piwo dla dorosłych i napój bezalkoholowy dla dzieci. Tradycyjne drewniane łodzie Kahn do dziś służą mieszkańcom jako środek transportu, zwłaszcza w rejony, do których nie można dotrzeć drogami.

Wizyta w wiosce Serbołużyczan – skansenie, dzięki któremu można poznać tradycje i kulturę tego słowiańskiego ludu.

Powrót łodzią do Luebenau i czas wolny na urokliwym ryneczku.

Powrót do Cottbus.

3.Dzień

Przejazd do Tropical Islands, a tam kilka godzin zabawy i mnóstwo atrakcji – laguna z grotą i wodospadem, Morze Południowe z 200-metrową piaszczystą plażą, brodziki dla dzieci, najwyższa zjeżdżalnia wodna w Niemczech czy kanał ze sztucznymi falami. W największym na świecie zadaszonym lesie tropikalnym znajdziemy także ok. 50.000 roślin, żółwie , flamingi, pawie i bażanty.

Wizyta w Manufakturze Czekolady, gdzie powstają „czekoladowe dzieła sztuki” z uchodzącej za najlepszą na świecie belgijskiej czekolady. Już od progu czekoladowy zapach powala z nóg a widok tworzonych tam arcydzieł nie daje się oprzeć pokusie. W fascynujący świat czekolady wprowadzą nas warsztaty, w czasie których każdy będzie mógł samodzielnie wyprodukować słodkości w wybranym kształcie, skosztujemy też produkowanych tam pralin i gorącej czekolady. Będzie również okazja do zakupów w cukierni Confiserie Felicitas.

Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

Cena:

675 zł/os + 88 euro (dorosły) 55 euro (dziecko)

Cena obejmuje:

Transport autokarem klasy LUX (klimatyzacja, barek, WC, DVD),

2 noclegi hotel 4* – pokoje 2-,3- i 4-osobowe (TV, Łazienka),

2 śniadania w formie bufetu, 1 kolacja,

Opiekuna wycieczki, przewodnika,

Realizację programu wraz z biletami wstępu,

Ubezpieczenie NNW.

Dopłata do pokoju 1-osobowego : 177zł


Kontakt:

22 727 65 50

22 727 04 00

biuro@jaamtravel.pl

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

www.jaamtravel.pl

! Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Okeno Chat - Dyskutuj z innymi!